Edukacijos

„Voro vestuvės“

Lėlių gamybos dirbtuvės pagal Justino Marcinkevičiaus poemą „Voro vestuvės“

Vasario ir kovo mėnesių dienomis Lietuvoje bei užsienyje vyksta Lietuvių kalbos dienos, šiomis dienomis yra skatinama stiprinti lietuvių kalbos motyvaciją, puoselėti lietuvių kalbos žinias bei skirti dėmesį lietuvių rašytojų kūrybai. Lietuvių kalbos bei lietuviškos literatūros išmanymas yra labai svarbi mūsų tautiškumo ir lietuvybės dalis, todėl minėdami lietuvių kalbos dienas ir norėdami sustiprinti žinias apie lietuvišką literatūrą kviečiame 1–4 klasių moksleivius į dirbtuves, kurių metu aptarsime Justino Marcinkevičiaus poemą „Voro Vestuvės“. Vėliau pasinersime į kūrybišką, grupinę užduotį – kartu pagaminsime dvimatį personažą (lėlė) pagal vieną iš aprašytų vestuvių veikėjų.

„Voro vestuvės“ – tai nuotaikinga poema, pasakojanti apie nedorėlį vorą Tabalai, kuris labai norėjo pagrobti ir vesti saulę. Šiame smagiame kūrinyje yra daug personažų, kurie tampa svarbiais vestuvių veikėjais, tarp jų galime sutikti įvairius paukščius, vabalus ir kitus nuotaikingus miško gyventojus. Atvykę į dirbtuves galėsite iš arčiau susipažinti su šiais vestuvių dalyviais bei puikiai ir kūrybiškai praleisti laiką!

Užsiėmimų metu pagilinsime savo literatūrines žinias, aptarsime pagrindines ir smagiausias Justino Marcinkevičiaus poemos vietas, išsirinksime įsimintiniausius vestuvių dalyvius bei suteiksime aprašytiems veikėjams vizualią išraišką kartu kurdami dvimatį personažą (lėlę).

Dažnas lėlių teatro dailininkas savo kaip kūrybos atspirtį naudoja literatūrą, ieško būdų, kaip ją interpretuoti, atskleisti problemas, kurios yra aktualios, bei sukurti tokius personažus (lėles), kokius įsivaizduoja. Dirbtuvių metu vadovaudamiesi šiais lėlių teatro kūrybos principais iš arčiau susipažinsime su dailininkų kūrybiniu ir gamybiniu procesu bei patys sukursime dvimatį personažą. Šios kūrybinės dirbtuvės leis ne tik labiau pasigilinti į Justino Marcinkevičiaus poemą, bet ir paskatins kūrybiškai mąstyti bei atrasti save kaip dailininkus.

Norintys dalyvauti moksleiviai šiose dirbtuvėse, turi būti iš anksto perskaitę kūrinį.

Kūrinį galite rasti čia:
Vaizdo formatu

 

Skirta 1-4 kl. moksleiviams.
Vienu metu galime priimti 25 moksleivius.
Edukacijos trukmė apie 1 val 30 min.
Bilieto kaina – 5 €

 

Edukacijos laiką reikia derinti iš anksto.

Registracija el. paštu komunikacija@alytuskc.lt arba telefonu +370 662 75678.