Kolektyvai

Tapkite meno kolektyvo nariu

Jeigu norite tapti vieno iš meno kolektyvų nariu, užpildykite žemiau esančią kontaktų formą ir
mes su jumis susisieksime.

Kamerinis choras „Varsa“

„Varsa“ – kamerinis choras, įkurtas dar 1972 metais Alytaus medvilnės kombinate. Šiandien kolektyvo gretose muzikalūs alytiškiai, kuriems artimas šiuolaikinės bei klasikinės chorinės muzikos repertuaras.

Choras apkeliavęs didžiąją dalį Lietuvos miestų, kasmet surengia gastroles ir į užsienio šalis. Aukštos ambicijos padėjo kolektyvui pelnyti didelių pasiekimų chorinės muzikos konkursuose. Meno vadovas – Vidas Simanauskas.

Iš vadovo lūpų

Esu Vidas Simanauskas.

Pasižymiu tokiomis asmeninėmis savybėmis: myliu muziką, jei mėnulis geras, ir aš geras, sąlyginai esu užsispyręs.

Mano patirtis: esame laimėję tarptautiniame folklorų konkurse, Dižono publikos pagrindinį prizą, teko dalyvauti konkursuose daugybėje užsienio šalių, laimėdavome sidabro ar bronzos medalius, sulaukdavome įvertinimų iš geriausių pasaulio chorvedžių. Taip pat esame laimėję geriausio Lietuvos choro vardą. Įspūdingiausios koncertinės kelionės siekia net Meksiką, Korėją, Kiniją, teko koncertuoti prie didžiosios kinų sienos.

Kaip vadovas esu: orientuotas į rezultatą, kartais per daug užsispyręs, jei neišeina vis tiek reikia, bet kartais tenka nusileisti ir atsisakyti. Draugiškas, jei jaučiamas abipusis ryšys – geranoriškas.

Laisvalaikiu užsiimu: daržininkyste, mėgau grybauti, paklausyti geros muzikos, nuvažiuoti į koncertus kituose miestuose, kartais paskaitinėju knygas.

Kokiomis savybėmis pasižymi kolektyvo narys? Geranoriškumu, būti kolektyvišku, įsisukti į kolektyvą, profesionalumu, kad kartu galėtumėme sukurti kultūrinį produktą, kuris emociškai veiktų visus aplinkinius.

Ką veikia užsiėmimuose? Dainuojame dainas ir dirbame, bet sugalvojame susitikti ir ne užsiėmimų metu pabendrauti, išgerti kavos, mėgstame keliauti.

Gebėjimai, kuriuos ugdo? Emocinis kūrinių pajautimas, jų išmokimas, perteikimas aplinkiniams.

Kur jis gali pasireikšti? Įvairiuose renginiuose, konkursuose, stengiamės pasirodyti kuo plačiau ir įvairiau, tarptautiniuose festivaliuose. Ypač vertiname konkursus, juose galima pamatyti kokioje pozicijoje esame ir kokia mūsų vertė.

Meno vadovas
Vidas Simanauskas