XXII Dainavos šalies muzikos festivalis alytiškiams dovanos dar 3 koncertus, tarp jų pirmą kartą Alytuje – grupė „Il Senso“ su alytiške Indre Anankaite priešaky

Birželio 16 d. Alytaus miesto teatre nuaidėjo XXII Dainavos šalies muzikos festivalis, atidarymo koncerto metu alytiškiams ir miesto svečiams klasikinės muzikos puokštę įteikė ansamblis „Musica humana“, „Baltic solo choir“ bei solistai. Birželio 18 d. Alytaus kultūros centro amfiteatre skambėjo Alytaus muzikos mokyklos jaunimo simfoninio orkestro „Svajonė“ programa „Muzika – kaip kinas“. Birželio 20 d. į garso meditaciją kvietė pianisčių duetas „Piano Phase Project“. Festivalio programoje numatyti dar 3 koncertai, vieną jų atliks – populiariosios klasikos grupė „Il Senso“. Apie artėjantį koncertą, grupę „Il Senso“ bei koks jausmas koncertuoti gimtajame mieste kalbamės su viena grupės narių – alytiške Indre Anankaite.

– Indre, turbūt puikiai esate pažįstama daugeliui alytiškių, jus esame girdėję įvairaus žanro koncertuose, matome ir didžiosiose šalies scenos, Eurovizijos atrankoje. O kokie jausmai aplanko, kada žinote, jog dainuosite gimtinėje?

Koncertuoti savo gimtajame mieste visuomet yra labai gera ir jautru. Su nekantrumu laukiu pasirodymų Alytuje ne tik dėl to, kad pavyksta pasimatyti su savo šeima, Mama ir Tėčiu, bet ir todėl, kad sutinku daug pažįstamų žmonių, kuriuos visuomet gera apkabinti po koncerto. Ateina mano buvę mokytojai, draugai, klasiokai, jų tėvai –  ir tuomet širdis plaka dar stipriau, nes atsakomybė atrodo dar padidėja. Akyse visuomet būna džiaugsmo ašaros ir norisi, kad koncertas niekada nesibaigtų.

– Pristatykite trumpai grupę „Il Senso“, kiek laiko jau esate susibūrę, kokiomis vertybėmis vadovaujatės?

– Grupė „Il Senso“ yra operos solistų kvartetas, kuriame susijungia keturi išskirtiniai balsai, kiekvienas su savo unikaliu žavesiu. Grupė pasižymi individualiais talentais bei harmoninga balsų dermės kombinacija, kurios rezultatas – įspūdingas muzikinis potvynis. Visi keturi atlikėjai yra ne tik kolegos scenoje, bet ir draugai gyvenime. Sukūrėme grupę 2020-aisiais, karantino metu, kai visas gyvenimas, o ypač muzikinis, buvo sustojęs. O mes nenorėjome sustoti. Norėjome ir toliau dainuoti bei skleisti muzikos grožį. Ir atrodo, kad mums tai pavyko. IL SENSO verčiant iš italų kalbos reiškia PRASMĖ. Mūsų didžiausias tikslas ir vertybė – savo muziką atlikti prasmingai ir nepalikti abejingų.

– Šiemet savo koncertu nudžiuginsite ir Dainavos šalies muzikos festivalio klausytojus. Paintriguokite alytiškius bei miesto svečius, kodėl verta ateiti į šį „Il Senso“ koncertą?

– Jau labai greitai atvyksime į Alytų. Tai bus pirmasis grupės koncertas Alytuje, kurio ypač aš labai laukiu. Esame koncertavę visoje Lietuvoje, net ir už Atlanto, o štai Alytuje visiems keturiems dar neteko stovėti vienoje scenoje. „Il Senso“ koncerte išgirsite pačias gražiausias dainas, kurios bus ne tik labai jautrios, bet ir kvies žiūrovus šiek tiek pajudėti, padainuoti kartu su mumis. Visuomet labai šiltai ir nuoširdžiai vedame savo koncertus, pasakojame žiūrovams apie skambančius kūrinius, apie pačią grupę. Netrūksta juoko ir geros nuotaikos. Staigmenų, esu tikra, netruks ir Dainavos šalies muzikos festivalio koncerto metu. Ar verta apsilankyti mūsų koncerte? Tikrai taip. Yra sakoma, kad geriau vieną kartą pamatyti savo akimis, nei 10 kartų išgirsti apie tai iš kitų žmonių lūpų.

– Matome, kad „Il Senso“ tampa ne tik žinomesnė, bet ir imasi vis įdomesnių iššūkių, gal išduosite, kokie tolesni grupės planai? Ar nusimato darbinga vasara?

– Grupė „Il Senso“ prieš savaitę Palangos koncertų salėje kartu su Plungės simfoniniu orkestru užbaigė savo koncertinį turą po Lietuvą. Tai buvo pats nuostabiausias laikas. Šią vasarą taip pat turime suplanuotų koncertų visoje Lietuvoje. Rudenį laukia net 10 koncertų kartu su orkestru. Esame laimingi, kad publika mus myli. Matome, kaip šiltai mus priima klausytojai kiekvieno pasirodymo metu. Esame dėl Jūsų ir su Jumis. Ateikite su mumis susitikti birželio 26 dieną Alytuje. Mes labai Jūsų lauksime.

Grupė „Il Senso“ jau birželio 26 d. 19 val. Alytaus miesto teatre, bilietus platina kakava.lt. Daugiau informacijos apie festivalį dainavafest.lt