Birželio 18 d. 19.00 val., antradienis
Alytaus kultūros centro amfiteatras

Dainavos šalies muzikos festivalis. Alytaus muzikos mokyklos simfoninis orkestras „Svajonė“


Apie orkestrą
Susikūrė 2005 m., bendradarbiaujant Alytaus muzikos mokyklai ir VO Alytaus styginių kvartetui. Nuo 2010 m. „Svajonei“ vadovauja profesionalūs dirigentai. Simfoninis orkestras „Svajonė“ tapo svarbia Alytaus kultūros dalimi. Per savo istoriją „Svajonė“ grojo visose Baltijos šalyse, taip pat Lenkijoje, Katalonijoje, Jungtinėje Karalystėje. Jos veikla du kartus (2013 ir 2023 m.) įvertinta Alytaus miesto savivaldybės kultūros premija. 2014 m. „Svajonė“ dalyvavo unikaliame muzikiniame teletilte su Ročesterio (JAV) jaunimo simfoniniu orkestru. Nuo 2016 m. bendradarbiauja su ansambliu „The American Virtuosi“ (JAV). 2019 m. Belgijoje jaunimo orkestrų konkurse laimėjo I premiją su pagyrimu (1st prize CUM LAUDE). Už tarptautinius pasiekimus orkestras pelnė Lietuvos  prezidento Gitano Nausėdos padėką. 2024 m. balandžio 13–18 d. dalyvavo trijose Baltijos šalyse vykusiame Baltijos šalių jaunimo orkestrų festivalyje – Eurochestries Baltic Youth Orchestras Festival.

Dabar orkestre groja 58 Alytaus muzikos mokyklos 11–19 metų mokiniai ir 11 mokytojų.

Orkestro repertuare – klasikinė, romantinė, šiuolaikinė muzika, populiariosios, roko muzikos klasika, kino filmų muzika. Repertuare visuomet yra lietuvių kompozitorių kūrinių. Orkestro pavadinimą inspiravo lietuvių kompozitoriaus Juozo Naujalio kūrinys „Svajonė“.

Dirigentas – Vytautas Kiminius. Vadovė – Daiva Martikonytė.

Programoje skambės kino filmų muzika.

Įėjimas laisvas, be kvietimų.

Visuomenės informavimo tikslu Alytaus kultūros centro (Pramonės g. 1B, Alytus, tel. +370 601 18524, el. p. komunikacija@alytuskc.lt)  organizuojamo renginio metu bus fotografuojama ir (arba) filmuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate, kad renginio metu padarytos nuotraukos ir (arba) vaizdo įrašai bus skelbiami viešai be papildomo Jūsų sutikimo įstaigą pristatančioje medžiagoje, puslapyje www.alytuskc.lt, socialiniuose tinkluose ir (ar) žiniasklaidos priemonėse. SVARBU. Jei nepageidaujate būti fotografuojami ir (arba) filmuojami arba nesutinkate su nuotraukų ir (arba) vaizdo medžiagos skelbimu, prašome apie tai informuoti renginio organizatorių arba fotografą. Išsamesnę informaciją apie fotografavimą ir (arba) filmavimą teikiame el. p. komunikacija@alytuskc.lt, mob. +370 601 18524.


Renginys nemokamas