Birželio 16 d. 19.00 val., sekmadienis
Alytaus miesto teatras

Dainavos šalies muzikos festivalio atidarymas. Ansamblis „Musica humana“, „Baltic solo choir“, solistai


Atlikėjai
Ansamblis MUSICA HUMANA (meno vadovas ir dirigentas Robertas Beinaris)
BALTIC SOLO CHOIR (meno vadovas ir dirigentas Egidijus Kaveckas)
Solistai: Emilė Elena Dačinskaitė (sopranas), Aistė Benkauskaitė (mecosopranas), Ramunė Grakauskaitė, Agata Ursul, Inga Kuizinaitė (smuikai), Robertas Beinaris, Tomas Bieliauskas (obojai)
Dirigentai: Robertas Beinaris, Egidijus Kaveckas


Programoje Antonio Vivaldi muzikos ekspresijos

Šį vakarą skambės A. Vivaldi instrumentinė muzika – koncertai smuikams ir obojams, o kaip tik šiam kūrėjui buvo lemta užbaigti beveik pusantro šimtmečio (nuo XVII a. pradžios iki XVIII a. vidurio) trukusią solinio instrumentinio koncerto raidą.
A. Vivaldi koncertus įvairiems instrumentams publika ypač mėgo: solisto ir orkestro varžybos klausytojams priminė teatrą ar diskusijas. Apskritai A. Vivaldi muzikoje ryškų pėdsaką paliko triukšmingas ir šventiškas Venecijos gyvenimas, karnavalai, prabangūs teatro pastatymai, gausus miesto folkloras.
Būdamas dvasininkas, A. Vivaldi rašė ir bažnytinę muziką, jo „Gloria“ solistams, chorui ir orkestrui, RV 589, sukurtas 1715 m., yra vienas ryškiausių ir populiariausių šio žanro pavyzdžių. Šiame šlovinimo himne ryškus Vivaldi kompozicinis meistriškumas, į darnią visumą jungiami soliniai fragmentai ir chorai, čia daug baroko muzikai būdingų kontrastų.

Visuomenės informavimo tikslu Alytaus kultūros centro (Pramonės g. 1B, Alytus, tel. +370 601 18524, el. p. komunikacija@alytuskc.lt)  organizuojamo renginio metu bus fotografuojama ir (arba) filmuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate, kad renginio metu padarytos nuotraukos ir (arba) vaizdo įrašai bus skelbiami viešai be papildomo Jūsų sutikimo įstaigą pristatančioje medžiagoje, puslapyje www.alytuskc.lt, socialiniuose tinkluose ir (ar) žiniasklaidos priemonėse. SVARBU. Jei nepageidaujate būti fotografuojami ir (arba) filmuojami arba nesutinkate su nuotraukų ir (arba) vaizdo medžiagos skelbimu, prašome apie tai informuoti renginio organizatorių arba fotografą. Išsamesnę informaciją apie fotografavimą ir (arba) filmavimą teikiame el. p. komunikacija@alytuskc.lt, mob. +370 601 18524.


Renginys nemokamas